previous arrow
next arrow
Slider

РІШЕННЯ № 336 від 20 жовтня 2016 року Про звернення депутатів Трускавецької Міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

УКРАЇНА

ТРУСКАВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА

Львівської області

(СІМНАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ)

                        Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від  20 жовтня  2016   року                 №  336                         

Про звернення депутатів Трускавецької

Міської ради до Президента України,

Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України

 Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою вирішення проблеми фінансування загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я області, міська рада            

В И Р І Ш И Л А :

  1. Схвалити звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості прийняття змін до Бюджетного кодексу України в частині передачі з Державного бюджету України на фінансування місцевих бюджетів повноважень щодо утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я (додається).
  2.  Невідкладно надіслати звернення Президенту України П.Порошенку, Голові Верховної Ради України А.Парубію, Прем’єр-міністру України В.Гройсману.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань  бюджету, фінансів, розвитку курорту, підприємництва та комунальної власності і майна /О.Карпин/.

Міський  голова                                                           А. Кульчинський

 

Додаток

до рішення міської ради

№ 336 від 20.10.2016р.

 

                                                                                             

 

Президенту України

П. Порошенку

Голові Верховної Ради України

А.Парубію

Прем’єр-міністру України

В.Гройсману

Звернення

Ми, депутати Трускавецької міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р.н. 5131 від 15.09.2016).

Освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади, у 2017 році відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам.

На сьогоднішній день з освітньої субвенції фінансуються усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл та технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки кошти освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки (за умови, що покрито усі поточні видатки), то у запропонованих змінах до Бюджетного кодексу, така можливість відсутня.

З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти не лише у загальноосвітніх навчальних закладах, але також у професійно-технічних навчальних закладах. 

У сьогоднішніх реаліях  абсолютно неприпустимим є  передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.

Якщо освітні заклади окремих міст області ще зможуть функціонувати за рахунок ресурсів міського бюджету, то сільські та районні вимушені будуть закриватися через неможливість забезпечення повноцінної роботи.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життями сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

Зазначені пропозиції Кабінету Міністрів України можуть поставити під ризик існування всієї системи освіти та охорони здоров’я в Україні загалом і в Львівській області, зокрема.

Закрити школу та лікарню в селі та районі легко, а потім відродити та відбудувати її буде дуже важко.

 

Враховуючи вищезазначене, ми, депутати Трускавецької міської ради, вважаємо неприпустимим  ухвалення змін до Бюджетного кодексу України у запропонованій Урядом України редакції та вимагаємо від керівництва держави  дослухатися до наших аргументів.

З метою забезпечення належного фінансування та повноцінної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я у 2017 році ми просимо керівництво держави залишити відповідні норми Бюджетного кодексу України у чинній редакції.

        Секретар міської ради                                                        Н.Пономаренко

 

поіменне голосування

 

 

 

 

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок