previous arrow
next arrow
Slider

В центральній бібліотеці говорили про примусове переселення українців у сорокових роках минулого століття

 До 75-річниці початку примусового виселення українців 20 лютого в Трускавецькій центральній міській бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки « Позбавлені рідного дому».

 Масове примусове переселення корінних українців- одна з найтрагічніших сторінок в історії нашого народу. Більше півмільйона нації назавжди покинуло свою землю, майно, могили пращурів. Виселення українців зі своїх етнічних земель почалося 1944 р. Тоді між урядом УРСР і Польським комітетом національного визволення було підписано угоду про «взаємний обмін населення» українського- з території Польщі до УРСР і польського- з території України до Польщі.

 Важко знайти на світовій мапі країну, де б ви не зустріли громадян українського походження. Українці є однією з найчисельніших національних діаспор.

 Величезний масив літератури на тему депортації українського населення з їхніх рідних земель презентувала відвідувачам провідний бібліотекар читального залу Ореста Касперська. Вона розповіла про велике насильницьке виселення українців. Представила з присутніми тритомник «Депортації. Західні землі України кінця 30-х поч.50-рр.:Документи,матеріали,спогади», у якому публікуються документи , спогади та інші матеріали про репресії та депортаційні акції періоду Другої світової війни та в ході встановлення в Західній Україні тоталітарного режиму. Автори спогадів- різні за віком, освітою, професією, але всіх їх об’єднувало нестерпне бажання відтворити якомога найправдивіщу картину побаченого і пережитого, передати біль і тугу за рідним краєм. Щемливою нотою відізвався в серцях присутніх розділ літератури « Під голим небом Сибіру», і пригадав рідних ,які ще до сьогодні поневіряються на чужині.

 Сьогодні про це мало хто хоче згадувати, не вигідно ворушити минуле…

Революція Гідності була нашою боротьбою за правду і за наші права. Ми маємо знати іі і і пам’ятати, щоб трагедія не повторилася знову.

                                                                                       .

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок