До Трускавця на День міста завітала графиня Софія Шептицька

 Сьогодні, 21 червня, в День міста Трускавця в музеї історії курорту відкрився неординарний мистецько-документальний проєкт «Молитва до Митрополита. Софія».

 Цей проєкт має на меті привернути увагу до визначної історичної постаті графині Софії з Фредрів Шептицької (1837–1904) – письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького (1836–1912), матері, яка подарувала нашому народові доброго Пастиря і духовного провідника, майбутнього Главу Української Греко-Католицької Церкви – Великого митрополита Андрея Шептицького (1865–1944) та архимандрита Унівської лаври, священномученика Климентія Шептицького (1877–1939).

 Виставка, яка представлена у залах музею міста-курорту Трускавця, презентує цей проєкт для широкого загалу. В проєкті зібрані унікальні твори сучасних митців, які у різножанрових композиціях відтворили образ графині Софії Шептицької, меморіальні світлини Софії та її родини, що відкрили для себе шляхетну вдачу цієї жінки. Над створенням мистецької колекції працювали знані львівські митці, а саме Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас Лозинський, Володимир Богуславський, Остап Лозинський, Василь Заблоцький, Віталій Гайдар, Теодозій Салій, Вікторія Шатковська, Любов Лебідь-Коровай, Олександр Гончарук, Марія Гупало, Адріан Косо, Левко Микитич, Віктор та Наталя Проданчуки.

 У Трускавці проєкт та гостей вітали господарі – начальниця відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир та директорка музею міста-курорту Галина Коваль. На презентації проєкту були гості зі Львова (авторка ідеї та кураторка виставки Олена Білоус, подружжя Віктор та Наталія Проданчуки, чиї роботи теж виставляються в межах проекту) та Нагуєвич (директор Державного історико-культурного заповідника Івана Франка Богдан Лазорак та парох нагуєвицької церкви о. Іван).

 Дуже цікаву оповідь про садиби Фредрів та Шептицьких, а також про рід Фредрів і батька графині Софії, визначного польського драматурга Олександра Фредра розповів відомий краєзнавець, поціновувач музейного мистецтва, співголова історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина» Ігор Ліщинський.

 В рамках презентації проєкту «Молитва до Митрополита. Софія» відбулося нагородження переможців конкурсу на кращу авторську легенду про Трускавець, серед яких Аліна Лепак (м. Трускавець), Галина Брич (м. Дрогобич), Ірина Даниляк (м. Трускавець), Ірина Шевчук (с. Доброгостів).

 Раніше проєкт «Молитва до Митрополита. Софія» вже експонувався в кількох локаціях у Львові та в Нагуєвичах в Державному історико-культурному заповіднику. У Трускавці він вперше. Тут виставка поповнилася роботою «Брати» нашого місцевого художника Левка Микитича.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок