Вшановуємо нашого славного земляка Івана Франка

 Сьогодні, 27 серпня, минає 164 роки від дня народження нашого видатного земляка, поета, письменника, драматурга, перекладача, філософа, науковця, громадсько-політичного діяча Івана Яковича Франка. Заходи з вшанування Великого Каменяра у Трускавці відбулися напередодні біля музею історії міста та біля пам’ятника Франкові.

 В музеї історії міста-курорту при допомозі відділу культури ТМР було презентовано інтерактивну виставку-лабіринт "Franko from A to Z". Гостей привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який зазначив, що Франко по сьогодні залишається незбагненним до кінця генієм, а творчість його досі недооцінена належним чином.

 «Це була настільки неординарна та багатогранна в своїх талантах людина, що ні його сучасники, ні ми, його наступники, не можемо осягнути всю велич та глибину задумів Франка та те, наскільки цінною є його спадщина в науці, літературі, філософській думці, етнографії та багатьох інших сферах», - зазначив Андрій Кульчинський.

 Про проєкт «Franko from A to Z» розповів директор Дому Франка у Львові Богдан Тихолоз. Він зазначив, що пересувна виставка до Трускавця експонувалася у Будапешті, Відні, Загребі, Любляні та кількох українських містах, а після Трускавця помандрує далі, щоб в доступній та цікавій формі презентувати Франка та його роль для України та світу. Згодом Богдан Тихолоз провів екскурсію, розповівши присутнім цікаві подробиці з життя Івана Франка.

 Інсталяція-будиночок розміщена поряд з музеєм та зроблена в формі лабіринту, на стінах якого в алфавітному порядку розміщені символічні етапи життя та творчості українського Мойсея. Children (Діти). Drohobych (Дрогобич), Fox Mykyta (Лис Микита), Revolution (Революція), Withered leaves (Зів`яле листя), Zakhar Berkut (Захар Беркут) – кожна літера оповідає про особисте життя, героїв творів, події та місця, пов`язані з Франком. Всередині лабіринту облаштована фотозона. Міський голова Андрій Кульчинський при огляді виставки зазначив, що вона дуже креативна та змістовна. Виставка експонуватиметься у курортному Трускавці до середини вересня, тобто три тижні.

 Також учасники відкриття виставки піднялися до пам’ятника Іванові Франкові на початку однойменної вулиці, та поклали квіти до його підніжжя.

 А сьогодні вшанування Франка продовжиться флешмобами на свіжому повітрі та іншими акціями. Зокрема, Народний дім готує відеопривітання Франка з Днем народження віршами Великого Каменяра різними мовами світу.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок