Помирали, щоб жили ми – Героям гідна шана на рідній землі

 Трускавецька громада вшанувала пам'ять загиблих бійців УПА в селі Уличне. На місці де було вбито одинадцять бійців УПА (штабу «Маківка»), зібралось чимало людей, серед яких і родичі героїчних українців з Уличного, Стебника, Ластівок та навколишніх сіл і міст. 
 Сьогодні це спокійна вулиця Садова в селі Уличне, а у далекому 1944 році тут знаходилась криївка, яка слугувала сховком для повстанців, які не пошкодували життя віддати за волю українців. П’ять років тому на місці криївки було встановлено пам’ятний знак задля збереження історичної правди про важкі часи й ті жертви, які були покладені на вівтар Незалежної України, на знак великої шани їхньому подвигу. Як дослідник цього трагічного епізоду директор уличненської школи, історик Володимир Савчин, розповів про деталі справи, історії життя мужніх чоловіків, які загинули в цьому місці.
За християнською традицією отець Петро церкви Св. Параскеви відправив панахиду. У пісенному супроводі хору «Підкарпаття» до могильного знаку присутні піднесли свічки та квіти.
 До спільної молитви приєднались Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця, Святослав Стефанків, обласний депутат, Михайло Галик, депутат Трускавецької міської ради, Олег Костецький, директор НД с. Уличне, Наталія Ничик, директор бібліотеки, Маряна Мазурик, староста села Уличне.
 «Без сумніву це наш спільний біль, адже багато родин не дочекались своїх синів, батьків, матерів додому. Половина моєї родини Кульчинських також були замордовані через свою непохитну волю та бажання залишатись українцями, боротись за свою волю. Ми їх пам’ятаємо! Бо ця надзвичайно велика жертва багатьох наших земляків дозволила нам із вами народитись та прожити життя вільними у своїй Державі. На захисті нашої України й зараз стоять діти та онуки загиблих українських патріотів, які пам'ятають історію, знають, що за свою волю і спокій потрібно боротись. Сьогодні ми схиляємо голову і молимось за спокій душ молодих повстанців, які загинули тут. Вічна слава їм і слава нашій Україні», - звернувся до присутніх Андрій Кульчинський міський голова Трускавця.
 Під час Другої світової війни УПA була одинокою українською збройною силою, яка боролася під сьогоднішнім державним прапором України, та з тризубом на чолі, який сьогодні є на чолі кожного українського воїна. Вони є ті, хто насправді воював за Україну. Вічна пам'ять Героям!

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок