Трускавець рекомендує запровадити метод ІФА для тестування відпочивальників на українських курортах

 Імуноферментний аналіз крові – оптимальний метод для швидкого та ефективного виявлення осіб з підозрою на COVID-19. Так вважають у Трускавці і рекомендують зробити застосування ІФА обов’язковим для прийому гостей на українських курортах.

 Цей метод є значно дешевшим та швидшим, ніж застосування ПЛР-тестів. Щоб провести аналіз ІФА, потрібно тільки взяти кров, і на результат чекати 2 години. Вартість тесту – до 200 гривень. Апарати для ІФА можуть також використовуватися для визначення інших параметрів аналізу крові. Натомість ПЛР-лабораторії коштують дуже дорого, один тест обходиться приблизно в 1 600 грн, на результати замірів доводиться чекати кілька діб, а самі лабораторії монофункціональні та вартісні в обслуговуванні.

 В Україні тестування методом ІФА проводиться на офіційному рівні – станом на 31 травня проведено 9 367 таких тестувань. ІФА-тестування нині проводиться у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Київській, Луганській, Харківській, Херсонській областях та Києві.

 Імуноферментний аналіз виявляє комплекс «антиген — антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то йдеться про гострий процес захворювання. Якщо G – то це означає, що людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання. Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульовано наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227. Для встановлення діагнозу у випадку підозри на COVID-19 рекомендовано виключно результат ПЛР.

 Тему застосування ІФА на курортах Львівщини для безпеки гостей та персоналу оздоровниць піднімав 26 травня на сесії Львівської обласної ради депутат облради, заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький. Про безпеку гостей курортно-оздоровчих закладів та персоналу говорили на засіданні Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця 22 травня заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, представники трускавецьких оздоровниць та курортів Моршин та Східниця.

 Застосування ІФА на курортах вирішило б питання безпеки відпочивальників та персоналу готелів та оздоровниць. Тому Трускавець вносить пропозицію до Львівської ОДА затвердити в протоколі прийому гостей в готелі, санаторії та інші заклади курортного типу тестування методом ІФА нарівні з визначенням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тестами).

 Крім протоколів, за якими мають працювати готелі в умовах адаптивного карантину, на загальнодержавному рівні потрібно виробити чіткий план – що робити, якщо в закладі виявили людину з підозрою на коронавірус.

 Інша пропозиція Трускавця як курорту полягає у донесенні до Уряду пропозицій сприяння туристичній галузі та курортній індустрії. Пропонується запровадити пільгові кредити, гарантовану допомогу в компенсації оплати праці.

 Ще одна пропозиція від Трускавця – розробка та прийняття спеціальної державної програми, яка полягала б у скеруванні на санітарно-курортний відпочинок медиків, які на передовій боротьби з COVID-19, та осіб, які перехворіли на коронавірусну хворобу. Всі пропозиції від Трускавця пакетно подано до Львівської ОДА.

 У Трускавці імуноферментний аналіз крові на виявлення антитіл до COVID-19 готові робити чотири лабораторії. Імуноферментні аналізатори є в таких оздоровницях курорту: ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», готель «Міротель», ЦМРСЛ «Трускавецький», Українська Готельна Група (сан. «Кристал», сан. «Алмаз»). Вони здатні забезпечити проведення тестів ІФА як для відпочивальників Трускавця, так і для місцевого населення.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок