Зі святом, Захисники України!

 Сьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначається День Захисників Вітчизни. А ще це свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та річниця створення Української Повстанської Армії. Всі ці дати пов’язані між собою, адже символізують єдність поколінь українських воїнів-Героїв. А свято Покрови нагадує, що саме Матір Божу, обрали своєю заступницею наші предки-козаки, і під Святий Омофор-Покров Пречистої Діви Марії доручили рідну Україну.

 У Трускавці урочистості до Дня Захисників та Захисниць України традиційно проходять біля могили воїнів УПА вище церкви Покрови. Після панахиди та проповіді отця Володимира Бондарчука з вітальним словом з нагоди свята виступив міський голова Андрій Кульчинський.

 «Щороку ми збираємося біля цього пам’ятника і запитуємо чому саме УПА стала взірцем для всіх визвольних рухів? Тому що саме тут, у Західній Україні, був і є сильним український дух. Тут кожна сім`я була готова сховати, нагодувати нашого українського воїна і допомогти йому. Мабуть, саме в цьому була найбільша сила української армії, запорука її тривалої боротьби – аж до 1957 року. В умовах радянської окупації та радянського терору було дуже важко, але УПА воювала за незалежну Україну завдяки підтримці народу. І напевно саме тому є певні нюанси на Сході України, бо там того не було, там відбулася русифікація. Наше завдання – не звинувачувати їх у цьому, а показати всю широту української душі і навчити їх бути Українцями. Бо Україна – це єдина унітарна держава, за яку потрібно боротися і перемагати. А сила України, сила української нації – в незнищенності нашого духу. Слава Україні!», - сказав Андрій Кульчинський.

 Під час урочистостей почесними грамотами були нагороджені матері, котрі виховали новітніх захисників: Марія Бобас, Стефанія Луців, Надія Габшій, Олександра Яворська, Ольга Гарасим`як, Ольга Канцедал, Надія Дубовенко, Оксана Онищенко, Мирослава Кішко, Анна Антонів, Марія Андрійців, Марія Швець, Світлана Фештань, Марія Копко, Марія Тимчишак. А самі воїни-захисники отримали подарункові годинники. Грамоту за багатолітнє служіння Церкві та Україні отримав отець-настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ) у Трускавці о. Володимир Бондарчук. Від імені учасників бойових дій з вітальним словом виступив голова ГО «Золоті Леви Чорної Сотні» Роман Гарасим`як, удостоєний почесної відзнаки «За заслуги перед містом». Він привітав своїх бойових побратимів зі святом і побажав переможного миру. Традиційним обрамленням урочистостей стала концертна програма.

 Офіційну частину Дня Захисників України у м. Трускавці можна переглянути тут.

 Фото з урочистостей – тут.

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

sign

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200
Місце розташування

Підтримуйте зв'язок