«Для туризму потрібне кіно, а для кіно потрібен туризм» – Іван Ліптуга, директор департаменту туризму і курортів

В рамках  VIТрускавецького Міжнародного фестивалю кінофільмів «Корона Карпат» відбувся воркшоп (майстер-клас) на тему «Створення та розвиток фільмкомісій в Україні».

Фільмкомісії – неприбуткові організації, створені для просування країни або певного регіону як міжнародної і національної кіновиробничої бази. Фільмкомісії надають різноманітні послуги для заохочення кінематографістів використовувати місцеві локації, послуги, потужності та персонал. Створення в Україні фільмкомісій закордонного зразка – один із найперспективніших напрямів розвитку регіонів у питаннях культури, туризму, а відповідно, і економіки.

Майстер-класи проводили:

Участь у Трускавецькому воркшопі також взяли представники п’ятнадцяти областей України(від працівників сфери культури до міських голів), а також, представники МЗС, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Міністерства культури.

Перший спільний продукт Трускавецької Фільмкомісії та чеського кіно-продюсера Віктора Вільгельма, чесько-ірано-український фільм «Осінні спогади», відзняли минулого року на теренах Дрогобицького району(с.Доброгостів, с.Уличне, м.Трускавець) та з успіхом презентували на фестивалі.