previous arrow
next arrow
Slider

Трускавець переміг у конкурсі культурно-мистецьких проектів українського культурного фонду

  Про це повідомила Наталя Скибак, начальник управління розвитку міста. Пані Наталя роз’яснила, що Трускавець подавав три заявки на конкурс культурно-мистецьких проектів: «За кошти фонду ми хотіли придбати рояль для відділу культури. Проте, за умовами конкурсу міністерство культури фінансує лише заходи, а не закупівлі. Інші два наших проекти перемогли, їх ми маємо реалізувати до кінця листопада».

  Відтак, вже 25-28 жовтня у Трускавці пройде книжково-літературний фестиваль «Трускавецький ЛітФест». «В липні цього року до нас прийшла Анна Литвин, керівник авторського проекту «Перехресні стежки». У неї була ідея провести такий фестиваль. Ми відгукнулися і написали проект. Цей фестиваль планується як щорічний, але нам дуже приємно, що перший стовідсотково фінансуватиметься фондом, а це близько 88 тис. грн. Ці кошти будуть витрачені на дорогу, проживання харчування учасників, оренди залів, технічне забезпечення. Родзинкою заходу стане акцент на авторів, а не на видавництва, як, наприклад, на Львівському книжковому Форумі видавців. Також ми розглядаємо літфест як промоційний захід. Не виключено, що хтось із митців обмилує наше місто настільки, що включить його в сюжет своєї наступної книжки», – каже Наталя Скибак.
  «Трохи страшно... Головне для таких фестивалів – люди, яким би це було цікаво. Письменники і видавці свою справу зробили: написали й видали книги, а ми хочемо показати їх роботу людям, більшість з яких навіть не знають, що такі письменники та видавці існують. Справа не з легких, але ми надіємося на успіх. Ми мусимо це робити! Потрібно знайти шляхи, щоб достукатися до кожного серця і розуму, і щоб вони з'єдналися», – коментує майбутню подію Анна Литвин, – автор ідеї фестивалю.

  Зараз триває робота із розробки логотипу та програми заходів фесту (літературні вечори, презентації, концерти), про що буде додатково повідомлено на офіційному сайті Трускавецької міської ради. Також організатори ведуть перемовини із видавництвами та книгарнями про відкриття у місті великої мережевої книгарні.

 Другий проект «Розвиток молодіжного телебачення Трускавця у Львівській області» передбачує фінансування (447 тис.грн) на зйомку короткометражного фільму учнями Галицької кіношколи за участі відомих актора або актриси. Також для школярів буде проведено ряд освітньо-розвиваючих заходів: поїздка на кіностудію імені Олександра Довженка, на Одеську кіностудію та у Львівський театр опери та балету, майстер-класи з відомими у світі кіно особистостями. «Фонд фінансує оренду апаратури, та всі видатки на створення короткометражки. Спершу наш проект був орієнтований на оновлення технічної бази школи, закупівлю техніки. Оскільки це не можливо за умовами, ми швидко переорієнтувалися і переписали пропозицію. Певно, така трансформація ідеї теж є дуже виграшною, адже закупівля апаратури не дала б стільки емоцій для дітей. А зйомка стрічки оживить колектив. Це буде цікавий досвід для них. Фільм надалі зможе брати участь у кінофестивалях, це дасть можливість школі самопрезентуватися. Можливо для когось з випускників школи проект стане поштовхом до початку професійної кар’єри», – говорить Наталя Скибак.

  Ідея проекту належить Олегу Бачинському, керівнику Галицької кіношколи: «Управління розвитку міста відгукнулося на нашу ініціативу, як бачимо, результат вражаючий. Це чудовий шанс реалізації для учнів школи Ми вже включилися в роботу, бо часу обмаль, а продукт хочеться випустити якісний», – прокоментував перемогу проекту пан Олег.

  

Місто Трускавець

Трускавець - курортне тихе містечко, яке розміщене в живописній місцевості Прикарпаття. Трускавець є популярним бальнеологічним курортом України, який має багато лікувальних мінеральних вод.

Андрій Кульчинський

Контакти

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  +38 (03247) 5-14-49
  +38 (03247) 6-77-01
  вул.Бориславська,2
м.Трускавець, 82200

Підтримуйте зв'язок